img

Delegacja, szkolenie? Jaki hotel wybrać?

Każdy kto jedzie w podróż służbową zawsze zastanawia się w jakim hotelu wybrać nocleg i na co zwrócić uwagę podczas selekcji odpowiedniego obiektu. Dużo zależy od tego czy jedziemy sami, czy tez w grupie innych pracowników. Podróże służbowe w pojedynkę. Wyjeżdżając samodzielnie w podróż służbową powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na otoczenie hotelu i jego dodatkowe atrakcje. Po całym dniu pracy każdemu jest potrzebna chwila relaksu i odpoczynku, a będąc samemu w obcym miejscu najlepiej jest korzystać z atrakcji jakie oferuje nam hotel. Dodatkowo popołudniowy i wieczorny relaks pomoże nam zregenerować ciało i umysł, a tym samym przygotuje nas do dalszej podróży lub też do kontynuacji rozmów z kontrahentami.

Zwróćmy uwagę czy hotel jaki wybieramy posiada siłownię, saunę lub basen, gdzie będziemy mogli aktywnie wypocząć i zrzucić stres po całym dniu. Przy okazji zadbamy o swoją formę, a jeśli hotel dodatkowo oferuje zabiegi SPA, można również porozpieszczać swoje ciało i pozytywnie wpłynąć na urodę. Dla zapracowanych biznesmenów, hotele świadczą wiele dodatkowych usług, w tym na przykład budzenie przez pracowników recepcji o oznaczonej poprzez, przechowalnia bagażu do wieczornego wyjazdu bez dodatkowych opłat, lub też ekspresowe wymeldowanie z rana, jeszcze przed spotkaniem służbowym.

W trakcie podróży służbowych często nie mamy także możliwości i czasu zadbać o swoja garderobę, zatem pralnia hotelowa wiele razy ratuje w przypadku gdy trzeba zrobić małe pranie lub wyprasować eleganckie koszule. Choć pozornie wydaje się, że są to drobiazgi to jednak w trakcie wyjazdów mają one wielkie znaczenie, ponieważ dostęp do tego typu usług w hotelu zaoszczędzi nam mnóstwo czasu jaki musielibyśmy poświęcić szukając pralni na mieście w okolicach hotelu. Dzięki dobrej organizacji hotelu, będziemy mogli zaoszczędzić czas i poświęcić go na zwiedzanie lub dodatkowe godziny pracy jakich czasem ciężko uniknąć.

Bardzo dużo hoteli posiada również wypożyczalnie rowerów, kijków do nordic walking lub innych sprzętów do aktywnego uprawiania sportu z czego korzysta wielu gości, tak aby nie nudzić się podczas wyjazdów. Inny nieco charakter mają wyjazdy grupowe. Bardzo często wyjazdy służbowe wiążą się także z uczestnictwem w seminariach lub konferencjach. Często też sami musimy zorganizować tego typu spotkania z klientami, więc bardzo ważne jest, aby uczestnikom zajadu zapewnić noclegi jak najbliżej. Najczęściej korzysta się z usług hotelu, który ma sale konferencyjna wyposażona w sprzęt multimedialny i dodatkowo posiada odpowiednia ilość miejsc noclegowych. W tym przypadku ważna jest także organizacja cateringu w hotelu, z opcją kuchni międzynarodowej. Zwróćmy także uwagę na dogodny dojazd do hotelu i wielkość parkingu.

Alicja

Redakcja ozyrardow.pl

Zobacz również