img

Dodatkowe usługi w hotelach

 

Każdy hotel musi obecnie walczyć o klienta, stara się tą ofertę przygotowywać coraz lepiej. Pojawiają się z tego powodu różnorakie dodatkowe usługi, dzięki temu mamy opcję korzystania z pralni, przechowalni cennych rzeczy, przechowania bagażu, można kupić bilety za pośrednictwem hotelu czy też skorzystać z sal konferencyjnych.

Dostęp do barku

Barek to usługa w pokoju, gdzie będą podawane gościom napoje i przekąski. Jest to opcja bardzo komfortowa dla gości, jednak dodatkowo płatna. Można rozliczyć się przy wyprowadzce z danego hotelu. Przy barku powinien być cennik produktów.

Kawa i herbata

Hotele kawę i herbatę proponują nam bez dodatkowych opłat, pod tym kątem będzie to dobra opcja, z której możemy wygodnie korzystać. Hotele mają specjalne ekspresy i całe zestawy z kawami, tak by wybrać swój ulubiony smak spośród tych różnych dostępnych propozycji.

Udogodnienia nie tylko w pokoju

Hotele starają się dbać o gości również poza pokojami, dlatego w zależności od klasy hotelu można spotkać różne udogodnienia dla gości. Proponowane nam będzie między innymi SPA, usługi takie jak prasowanie, miejsca w salach konferencyjnych, pralnie i wiele innych opcji.

Sieć internetowa

Obecnie dobrze przygotowana sieć internetowa to praktycznie standard dla każdego hotelu. W najlepszych mamy internet szerokopasmowy, bardzo wygodną opcją będzie jednak sieć wifi i widać, że hotele coraz częściej na taką opcję również się decydują i ona pojawia się w ofercie, dzięki temu korzystać można z sieci bez ograniczeń.

Wyżywienie w hotelu

AI (All Inclusive)

To najczęściej spotykana propozycja, gdzie mamy pełne wyżywienie I do tego również napoje, poza częścią napojów alkoholowych.

UAI (Ultra All Inclusive)

Pełna baza napojów będzie dostępna, do tego hotele przygotowują również dodatkowe pakiety usług odnowy biologicznej czy SPA.

OV.

Pakiet, w którym nie ma dla nas wyżywienia, dobry dla osób, które wiele czasu spędzają poza hotelem i nie potrzebują w nim wyżywienia.

BB (Bed and Breakfast)

Goście mogą liczyć na śniadanie.

HB (Half Board)

Dla gości jest śniadanie i obiadokolacja.

FB (Full Board)

Goście otrzymują śniadanie, obiad i kolację. Jeśli ktoś z hotelu nie będzie wychodził na więcej niż na kilka godzin ta opcja będzie dla niego.

SC (Self Catering)

Oferta bez wyżywienia, tutaj jednak przygotowuje się specjalny aneks kuchenny albo kuchnię dla gości, z której mogą oni korzystać.

PP

Posiłki są w tym pakiecie dopasowane do realizowanego planu wycieczkowego jaki dana grupa wprowadza w życie.

ZPR

Wyżywienie jest dopasowane przez hotel do rodzaju wydarzeń, imprezy jaka będzie organizowana na terenie.

Alicja

Redakcja ozyrardow.pl

Zobacz również